Markéta Ertnerová

Můj příběh

Jmenuji se Markéta a je mi 63 let. Téměř celý život jsem pracovala v kanceláři u počítače. V průběhu posledních 23 let jsem spokojeně nabírala každým rokem pouze 1 kg, což při výšce 160 cm znamenalo, že jsem dosáhla neuvěřitelných 80,5 kg. S tím samozřejmě přišly i zdravotní problémy, revmatoidní artritida, lupénka, bolesti krční páteře, bolesti kloubů.

Hledala jsem různé diety a řešení, pomohly vždy jen částečně. Až jsem našla SVĚT ZDRAVÍ a pustila se do půlročního programu. Zprvu jsem byla trochu nedůvěřivá, zda všechny ty rady a pokyny zaberou, a zabraly…

Především byla upravena skladba a množství jídla. Velmi důležitý je poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Podle výsledků mi bylo zjištěno, že jsem bílkovinný typ. Pro můj typ už vím, že si už nikdy odpoledne ke kafíčku nedám dort se šlehačkou. Při vaření používám pouze oleje za studena lisované, nejraději olivový, ale i dýňový, saflorový (z ostropestřce mariánského, řepkový či další).  A máslo… jen výjimečně. Ostatní tuky už ani nemám doma.

Zpočátku mi dělalo problém si předem naplánovat, co budu jíst. Nyní mám stále v ledničce jak rostlinné bílkoviny (seitan, tofu, robi atd.) tak sýry, šunku, šmakoun a v mražáku maso od našich trutnovských zemědělců, takže si mohu vyndat vždy, na co mám zrovna chuť a cítím se v jídle velmi SVOBODNÁ. Není to žádná drastická dieta omezená na to, že v 8,00 jíte tohle a v 10,00 ono, v poledne musí být toto….

V tom vidím velikou volnost. Poprvé mám představu o MNOŽSTVÍ, které mohu sníst. Například večer už téměř žádné sacharidy, ale krajíc chleba o váze 50 g mě úplně stačí, pokud ho doplním 100 g „bílkovin“ a dostatkem zeleniny.

Pitný režim jsem upravila. Vlastně pouze sleduji množství vody, kterou vypiji. Volnost mám také, to znamená, že dopoledne si dám in Thermo, před cvičením Siluette a odpoledne Coffe for slim. Nejraději mám vodu s pár kapkami čerstvého citronu nebo grepu. Celkem vypijiu1,8 až 3,0 l podle ročního období, zátěže těla i mozku. Čím víc se snažím něco vymyslet, tím víc vody vypiju.

 K tomu všemu jsem přidala trochu víc pohybu. Cvičím 1x týdně Pilates, 4x týdně 5 Tibeťanů, Tibeťanek, pracuji na zahrádce a chodím ráda na hory.

Nejdůležitější je, ale ZÁMĚR ZHUBNU, který je třeba si předem ve svém vědomí nastavit. Určitě nestačí si říci “ chci zhubnout“, protože pak zůstane jen u chtění…

Po šesti měsících jsem o 9 kg lehčí, cítím se velmi dobře a naučila jsem se novému přístupu k jídlu. Jídlo je pro nás, alespoň pro mě slast, ať chci nebo nechci a jako takovou si jídlo ráda užívám. Celý program u Světa zdraví není dieta, ale je to změna životního stylu. Děkuji Vám, že jsem Vás poznala.

Markéta Ertnerová PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Trutnov Markéta Ertnerová PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Trutnov

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví BODYHELP - Trutnov

Víte, že ...

... klienti pod vedením specialistů Nutriadapt v Trutnově zhubli již 8.826 kg a na všech pobočkách Nutriadapt již 543.600 kg?

 

TOPlist